Paypal

    Kdo se trochu častěji pohybuje především na NEčeském internetu, jistě alespoň jednou zaslechl o Paypalu. Především uživatelé největší e-aukce E-bay znají Paypal poměrně důvěrně, protože právě díky E-bayi původně Paypal vznikl.

    Původní funkcí Paypalu byly rychlé elektronické platby, které se na E-bayi dosti využívaly. Z původního Paypalu se však stal poměrně široce orientovaný systém, pomocí kterého již nemusíte platit pouze na E-bayi, ale lze jej zakomponovat i do libovolné internetové aplikace. V našich končinách jsme mohli občas vidět tlačítko ,,make a donation", pomocí kterého jste mohli dotyčného odměnit za dobře napsaný článek.

Proč až nyní?

    Proč se však o systému Paypal zmiňujeme až nyní, když jeho vývoj v čechách až doposud stagnoval? Právě v tomto týdnu totiž Paypal spustil také možnost plateb v měně CZK, což znamená, že pomocí něho mohou platit zákazníci na Vašem e-shopu okamžitě, online. To do prostředí českého internetu přináši značné oživení, protože :

Pokud tedy vlastníte e-shop, či cítíte jakoukoliv jinou potřebu plateb online, je Paypal vhodným řešením. Jaké jsou podmínky a především, platby?

Z výše uvedeného je jasné, že Paypal pravděpodobně není vhodný pro platby, kde fixní část platby je podstatnou položkou v celkové ceně. Pokud je však peníze nutné získat pokud možno co nejdříve a částka je trochu vyšší, určitě se Paypal vyplatí.

Trochu mínusu na konec

    Prozatím byla na Paypal samá chvála, na konec však samozřejmě musíme zmínit několik nedostatků. Tím pravděpodobně největším je prozatím absence češtiny na stránkách Paypalu, takže i při platbě v CZK jste odkázáni na univerzální angličtinu. Navíc, samotná transakce neprobíhá v grafice Vašich www stránek, ale přímo na Paypalu.  Části národa to jiste vadit nebude, nicméně z vlastní zkušenosti s uživateli internetu vím, že platba na úplně jiném webu, než kde kupujete, a navíc (zatím) v angličtině může pro některé ze zákazníků působit jako psychologická bariéra.

    Co se týče angličtiny, do budoucna určitě můžete počítat s českými překlady. Nahrává tomu také i to, že například naši polští sousedé již lokalizovanou verzi Paypalu mají. Co se týče přechodu na stránky Paypalu při platbě - z technického hlediska je téměř nemožné celou transakci provést výhradně na Vašem webu z důvodů jednotného zabezpečení, a tak se do budoucna snad dočkáme alespoň možnosti nastavení loga či barev při vstupu na stránku s platbou, aby si zákazník připadal stále ,,jako doma".

    Prozatím s platbami pomocí Paypalu osobní zkušenosti nemáme, nicméně předpokládáme, že po vydání tohoto článku Paypal využijí především někteří ze zákazníků, kteří provozují e-shopy či podobně komerčně zaměřené prezentace, a budeme Vás nadále informovat. << Zpět na všechny článků

Nálepky : paypal, online platby, platby on-line, online transakce, platby kartou po internetu, okamžitá platba


Vaše jméno
*Email
Telefon
*Dotaz
* Tato pole musí být vyplněna


Výpadek jednoho ze serverů 8.4.2009

Informace o výpadku 8.4.2009

více zde >>>

DVD či MP3 přehrávač za pouhé surfování? Realita

Surfujete na internetu zdarma? S námi nebudete dělat nic navíc a dostanete za to hodnotné ceny.

více zde >>>

Výpadek

Výpadek jednoho ze serverů dne 7.12.2007

více zde >>>

Nová prezentace Gradace spol. s r.o.

1.dubna byla spuštěna nová internetová prezentace mateřské společnosti Gradace Jičín.

více zde >>>
všechny novinky >>>
HomepageČlánkyPaypal umí koruny
© 2003-2008 Webprovas.com | Mapa webu | Hotely Jičín