Anketa

Kolik % Vašich emailů je spam?
10%
197
30%
128
50%
130
75%
132

Příliš mnoho spamu?

Ať používáte emailovou schránku vyloženě rekreačně, nebo každodenně, určitě jste se již setkali s tím, že jste svoji poštu hledali uvnitř několika desítek mailů se spamem. Z následujícího článku se dozvíte, co můžete udělat pro to, aby se situace o mnoho zlepšila.

Jak funguje ochrana proti spamu

Než k Vám dorazí vysněný e-mail s obsahem, který čekáte, čeká tuto zprávu velmi dlouhá cesta internetem. Na jeho konci je Váš poštovní server, který má za úkol nejen poštu přijmout, ale také zjistit, zda se nejedná o spam. Zde však záleží na konkrétním poskytovateli poštovního serveru, jak jej nastaví. Existují dva způsoby.

Způsob první

Služby, které poskytují emaily zdarma (Seznam, Atlas, Google), pracují se spamem všichni podobně - pokud počítač daný email (i když ten, co čekáte) označí jako spam, nekompromisně jej zařadí do složky se spamem a výsledkem je to, že email nedorazí do Vaší pošty, pokud používáte např. Outlook Express. Email je zkrátka umístěn ve složce se spamem a jediný způsob, jak si jej přečíst, je přihlášení do www rozhraní a ruční procházení hromady spamu. Tato ochrana je samozřejmě účinná, nicméně jistě asi se Vám při používání služeb tohoto typu stalo, že občas ,,nedorazil" email, který jste čekali..

Způsob druhý

Při druhém způsobu server označí spamový email značkou ,,SPAM" a většinou se toto objeví i v titulku zprávy. Tímto způsobem filtrují spam téměř všichni poskytovatelé emailových schránek, jejichž uživatelé schránku využívají výhradně pro stahování do Outlooku do podobných aplikací

Jak snížit procento SPAMu?

To, jaký způsob filtrování spamu používáte, závisí především na poskytovateli mailové schránky. Pro emailovou schránku ,,pro zábavu" je jistě lepší řešení první řešení, protože do pošty dorazí skutečně jen maily, které čekáte (a občas ani ty ne). Pro oficiální poštovní schránky (obce, organizace, firmy) je jistě lepší druhé řešení, protože zde si nemůžeme dovolit, aby email, který zkrátka dorazit musí, uvízl kdesi ve složce se spamem a byl v zapomenutí smazán.

Pokud Vám do schránky chodí větší množství spamu, přičemž maily jsou jako SPAM označeny, nabízí se jednoduché, a velmi efektní řešení (které spousta našich zákazníků dodnes nevyužívá). Ať již používáte Outlook nebo v mnoha ohledech dokonalejší Thunderbird, nastavte si filtr pošty tak, aby veškerá pošta, co má v titulku označení ,,SPAM" byla přesunuta do speciální složky. Docílíte tím tak kompromisu, kdy se Vám objeví skutečně pouze pošta, kterou chcete přijmout, a pokud se jednou za čas podíváte do složky se spamem, můžete se stále přesvědčit, zda neuvízl nějaký email, který spam není.

Co dál se spamem?

Možná jste si také všimli, že emaily se spamem začaly nově využívat jednoduchého triku - veškerý text emailu je tvořen pouhým jedním obrázkem, a filtry na bázi koncentrace slov (Viagra, cheap software...) jsou v podstatě neúčinné. Proto také v poslední době přichází více emailů se spamem. Jenomže, co když Vám má přijít důležitý dokument, jehož obsahem je POUZE jeden obrázek? Pravděpodobně bude v případě prvního řešení označem jako spam a nikdy Vám nedorazí.

Výsledek

Jako současné nejlepší řešení je stahování veškeré pošty do Vašeho PC a filtrování až ve Vašem programu. Jako poštovní program doporučujeme používat právě Thunderbird (od spol. Mozilla), protože, narozdíl od Outlooku, obsahuje samoučící se mechanismus, který na základě toho, které emaily označíte jako spam, umí závadné emaily automaticky přesunout do složky se spamem. Navíc lze nastavit, aby emaily ve Vašem adresáři nikdy nebyly označeny jako spam, a máte tedy jistotu, že o důležité emaily nepřijdete....

<< Zpět na všechny článků

Nálepky : spam, clamav, thundrbird, filtr, outlook


Vaše jméno
*Email
Telefon
*Dotaz
* Tato pole musí být vyplněna


Výpadek jednoho ze serverů 8.4.2009

Informace o výpadku 8.4.2009

více zde >>>

DVD či MP3 přehrávač za pouhé surfování? Realita

Surfujete na internetu zdarma? S námi nebudete dělat nic navíc a dostanete za to hodnotné ceny.

více zde >>>

Výpadek

Výpadek jednoho ze serverů dne 7.12.2007

více zde >>>

Nová prezentace Gradace spol. s r.o.

1.dubna byla spuštěna nová internetová prezentace mateřské společnosti Gradace Jičín.

více zde >>>
všechny novinky >>>
HomepageČlánkyPříliš mnoho spamu?
© 2003-2008 Webprovas.com | Mapa webu | Hotely Jičín